EsperanticeRecensere

  Haec dictio adhuc stipula est. Amplificando eam adiuvabis Victionarium meliorari.

Formae aliaeRecensere

Litterae Esperanticae ĉ, ĝ, ĥ, ŝ, et ŭ saepe difficiles initu computatris sunt. Propterea nonnulla systematibus eas in characteres simplices reddendi sunt.

NotatioRecensere

En “in” + -iĝ suffixum.

Verbum temporaleRecensere

eniĝ|i

  1. Inire.

ConiugatioRecensere

Thema eniĝ-
Praesens eniĝas
Praeteritum eniĝis
Futurum eniĝos
Condicionalis eniĝus
Imperativus eniĝu
Infinitivus eniĝi